Az októberi és novemberi enyhe csökkenés után decemberben kissé, 0,4 százalékkal, nem egészen 10 milliárd forinttal emelkedni tudott a hazai befektetési alapokban lévő vagyon. A legtöbb alapfajta tőkéje csökkent, még a korábban sikeres pénzpiaci és ingatlanpiaci konstrukcióké is. A növekedést részben a részvényalapok, részben egyes zártkörű alapok adták (ezek leggyakrabban biztosítói vagy nyugdíjpénztári portfóliókat kezelnek), a legnagyobb arányt azonban a garantált alapok képviselték.
Ilyeneket ugyanis majdnem minden nagyobb pénzintézeti csoport indított az ősszel, és az egy-két hónapos jegyzések december közepén-végén zárultak, így a növekedés a decemberi, illetve részben majd a januári statisztikában jelentkezik. Ezzel együtt is több pénzt vontak ki, mint amennyi beáramlott, a különbözetet az elért hozamok fedezték.
Az év egésze mindenképpen nagyon jól sikerült: összességében a 2005. decemberi 1877 milliárd forinthoz képest mintegy 35 százalékkal emelkedett az alapok vagyona. A növekmény több mint fele, durván 400 milliárd forint egyébként augusztusban áramlott be. (Elszámolástechnikai okokból ezen összeg egy része, valószínűleg mintegy 100 milliárd forint a szeptemberi adatokban jelentkezik.) A korábban vezető szerepet betöltő kötvényalapok voltak a nagy vesztesek, tőkéjük körülbelül a felére csökkent. Megháromszorozódott a garantált, és körülbelül kétszeresére nőtt a részvényalapok tőkéje, az ingatlanalapok 60, a pénzpiaci alapok pedig majdnem 33 százalékkal bővültek. Jelenleg ez utóbbiak vezetnek fölényesen az alapfajták között, ami arra utal, hogy a hazai befektetők még mindig eléggé kockázatkerülők, és az alapokat jórészt a bankbetétek alternatívájaként fogják fel.
