BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Teljesült az árbevételi terv a Freesoftnál

2007. január 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásoknak megfelelően alakuló második félévének köszönhetően sikeres időszakot hagyott maga mögött a Freesoft. A NAPI Gazdaság információi szerint a várt 3,1 milliárd forintos konszolidált árbevétel teljesült, de mivel a fejlesztésekre többet költöttek a korábbi elképzeléseknél, így a 250 milliós EBITDA-tervet – 2005-ben csupán 100 millió forintot értek el – nem sikerült hozni.
Egyelőre az idei év sem kezdődik rosszul. A MÁV gazdálkodásirányítási rendszerének átalakításával kapcsolatban már eddig is adó nélkül mintegy 850 millió forint értékben kapott megbízást a Freesoft, ezt egy tegnapi bejelentés szerint újabb, nettó 249 millió forint értékű szerződésből még az idén befolyó bevétel egészít ki. A tőzsdei cég ezúttal az egyik vasúti leányvállalat, a Személyszállítási Vasúti Szolgáltató Zrt. gazdálkodásirányítási és informatikai rendszerének kialakítására kapott megbízást. Az it-cég ugyanakkor nagy valószínűséggel további megrendelésekre is számíthat a vasúttársaságtól: egyrészt más leányvállalatoknál sincs feltétlenül bevezetve még vállalatirányítási rendszer, vagy legalábbis nincs összehangolva, másrészt pedig a MÁV éppen zajló átalakítása kapcsán is számos új feladat merülhet fel.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet