A reggeli nyitás után erősödött a forint, az euró árfolyama a hétfő délutáni 253,20 forintról 252,80 forintig sülylyedt. Ezt követte egy délutáni korrekció, amelynek eredményeként 253,70 forintra emelkedett a kurzus. Késő délután az eurót 253,40 forinton jegyezték. Geszti Pál, az ING szakembere kérdésünkre elmondta, hogy a piacon továbbra is csekély volt a forgalom, délutánra a kereskedés visszatért a normális kerékvágásba, az árfolyam a hét további részében várhatóan 252–255 forint között alakul. A dollárral 194,80 forinton kereskedtek a hétfő délutáni 194,50 forinthoz képest.
A múlt hetivel ellentétben jelentős érdeklődés mellett zajlott a kincstárjegyek tegnapi aukciója. Az Államadósság Kezelő Központ 40 milliárd forint értékben kínált fel 3 hónapos kincstárjegyeket, amire 123,3 milliárd forintnyi ajánlatot nyújtottak be az elsődleges forgalmazók. (Egy héttel korábban ugyanekkora mennyiségre mindössze 57,8 milliárd forintnyi ajánlat érkezett.) Az elfogadott hozamok 7,81 és 7,91 százalék között szóródtak. A 7,89 százalékos átlag az előző napi másodpiaci benchmarkhoz képest 2 bázispontos többletet jelentett. Kismértékű hozamcsökkenés jellemezte az állampapírok másodpiacát, a három hónapos és az éven túli lejáratokon 2-3 bázisponttal ereszkedtek a hozamok, miközben a hat hónapos, illetve egyéves referenciaérték változatlan szinten maradt.
