A múlt héten a jelentős forgalomban bekövetkezett forintgyengülés nyomán az eurókurzus 251 forint közeléből péntekre 254–255 forintra erősödött, s tegnap délelőtt is ezen a szinteken mozgott. A hétfői kereskedés azonban nyugodt volt, alacsony forgalomban az euró 254,90 forintról indulva tesztelte a 255 forintos határt. Devizakereskedők beszámolója szerint ha ez a szint elesett volna, akkor az euró hamar 256,50 forinton találta volna magát. Ahogy Geszti Pál, az ING szakembere fogalmazott: „bár a forint kacérkodott a gondolattal, hogy gyengüljön, de nem volt szikra, ami meggyújtotta volna a kanócot”.
Így végül ellentétes irányba mozdult a közös európai fizetőeszköz, az euró fokozatosan gyengült a forinttal szemben, a folyamatot pedig a zloty árfolyamának erősödése is erősítette. Az euró a délutáni órákban 252,80 forinton érte el mélypontját, négy óra tájban pedig 253,20 forinton jegyezték. A dollár árfolyama a magyar fizetőeszköz erősödése nyomán a nyitás utáni 195,70 forintról 194,60 forintra ereszkedett.
A kincstárjegyek közül a legrövidebb futamidejű papír referenciaértéke 5 bázisponttal csökkent, míg a többi instrumentum benchmarkja 3–10 bázisponttal emelkedett az állampapírok másodlagos piacán.
