Az új lengyel jegybankelnök kinevezése miatt a zloty már csütörtökön lejtőre került, az esés pénteken folytatódott. A lengyel fizetőeszköz euróhoz mért kurzusa a korábbi 3,84 körüli szintekről 3,90-ig esett. Emiatt a régió, így a forint is gyengült. A hét elején még 251 forinton jegyzett euró pénteken megjárta a 255,30 forintos szintet, majd egy kicsit erősödött a magyar deviza, egészen 253,80 forintig ment a kurzus. Ekkor jelent meg az Egyesült Államokban a vártnál jobb foglalkoztatási adat, amely jókora lökést adott a dollárnak, hosszú idő után ismét 1,3 dollárt kellett adni 1 euróért. Bár a zöldhasú erősödésekor a feltörekvő piaci devizák gyengülni szoktak, ennek most épp az ellenkezője történt, így az euró jegyzése 253,30 forintig süllyedt a bankközi piacon. Később, délután négy óra tájban viszont már ismét 254 forintot kellett adni az euróért. A dollár ezzel párhuzamosan 195,50 forintra izmosodott a korábbi napokénál forgalmasabb pénteki kereskedésben. Ez a szint pedig a hét eleji 190 alatti jegyzésekhez képest markáns erősödést jelent.
Az állampapírok másodlagos piacán a legrövidebb futamidőben
5 bázisponttal csökkent a hozam, a többi benchmark ugyanakkor 3–10 bázisponttal hízott.
