BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Búcsú a kéthetes tendertől

2007. január 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forintpiacon tegnap sem történtek komolyabb változások. A nyitást a keddi zárás szintjén abszolválta a magyar fizetőeszköz, később 251,70 forintról 251,10/15 forintra süllyedt az eurókurzus, majd 251,30 forintra korrigált.
Egy kiábrándító amerikai makroadat közzététele után az euró dollárhoz mért árfolyama 1,3235-ről 1,3255-ig szaladt. A dollárgyengülés általában a feltörekvő piaci devizákat erősíteni szokta – most sem történt ez másként, a közös európai deviza jegyzése 20 fillérrel, 251,10 forintra gyengült a bankközin. Ez volt az egyetlen említésre méltó esemény a rendkívül alacsony forgalmú piacon, ahol a dollárért kora délután 189,50 forintot, később 191 forintot adtak.
A jegybank tegnap tartott utoljára kéthetes betéti tendert, a jövő héttől ugyanis jönnek az aukciók, amelyeken ugyanilyen futamidejű MNB-kötvényeket bocsátanak ki. A történelmi tenderen a bankok 388,1 milliárd forintnyi betétet helyeztek el, így a teljes állomány 940,8 milliárd forintra ugrott.
Az állampapírok másodlagos piacán éven belül 9–12 bázispontos süllyedés ment végbe, a hosszú oldalon pedig 2–8 bázisponttal csökkentek a benchmarkok.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet