A forint ott kezdte az új évet, ahol múlt pénteken abbahagyta. A bankközi devizapiacon délelőtt az eurót 251,20/40 forinton jegyezték, néhány órával később azonban a kurzus már 251 forint alatt járt, igaz, a nap végére ismét a korábbi szint volt a mérvadó. Az euró gyengülésével párhuzamosan a dollár jegyzése is süllyedt, az amerikai fizetőeszköz nyitás után mért 189,50 forintos kurzusa délutánra 50 fillérrel apadt. Szakértők szerint hacsak valami váratlan, a piacot alapjaiban megrengető esemény nem történik, akkor a héten 250,50 és 252,50 forint között mozoghat az euró jegyzése.
Az állampapírok másodlagos piacán valamennyi terminre csökkentek a hozamok. A legnagyobb mértékű – 11 bázispontos – süllyedést a 12 hónapos kincstárjegy produkálta, a többiek referenciaértéke 1–5 bázisponttal esett vissza. A három hónapos diszkontkincstárjegyek tegnapi aukcióján mérsékelt volt a befektetői érdeklődés. Az Államadósság Kezelő Központ által felkínált 40 milliárd forintos csomagra mindössze 57,8 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot az elsődleges forgalmazók. Az elfogadott hozamok 7,81 és 8 százalék között szóródtak, az átlag pedig 7,87 százalék lett.
