BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alacsony likviditás, csekély forgalom

2006. december 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi napokban megszokott alacsony likviditás jellemezte tegnap a forint piacát, a csekély forgalom csaknem egésze Londonból jött. Ennek ellenére devizánk erősödni tudott az euróval és a dollárral szemben egyaránt. Nyitáskor 253,40 forint körül mozgott az euró árfolyama, majd néhány üzletkötés eredményeként 252 forint alá is benézett. A 251,80 forintos szintről egy erőtlen korrekció indult be, így délután 252,10 forintot ért a közös európai fizetőeszköz.
Kolba Miklós, az ING devizakereskedője az eseményeket kommentálva elmondta: nem volt jelentősebb értékű tranzakció, egyszerűen többen voltak az eurót eladó szereplők, mint a vásárlók, ráadásul a forint erősödését a régió emelkedése is segítette. A dollárjegyzés a reggeli 191,30 forintról kezdett ereszkedni, három óra körül 190,80 forint körül járt a kurzus. A hét hátralévő részében az utóbbi napokban tapasztalt illikvid piacra számít a szakember, a forint jövőbeli helyzetéről pedig úgy vélte, hogy a következő évre nehéz prognózist adni, de feltehetően kismértékben gyengül majd. Elsősorban azért, mert technikailag nagyon erős szinten van most a magyar deviza, nincs túl tág tere a forint további erősödésének. Az ellenkező irányba hat viszont a magas kamatszint, illetve a befektetők által még mindig tartott hosszú euró–forint pozíciók.
Nem volt számottevő elmozdulás a másodlagos állampapírpiacon, bár az éven belüli futamidők esetében az elmúlt napokhoz képest nagyobb mértékű, 3 és 7 bázispontos csökkenésre is volt példa.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet