BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szűk sávban ingadozott a forint

2006. december 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erősödésre és gyengülésre is volt példa tegnap a bankközi forintpiacon, de egyik sem volt jelentős. Hétfő reggel az euró jegyzése 253 forintról indult, majd első körben izmosodott, 253,30–253,40 forintig ment fel az ára. A meglehetősen gyér forgalomban kora délutánra 253 forint alá csúszott a kurzus, 252,80 forinton is volt ajánlat – számoltak be lapunknak devizakereskedők. Ezt követően az európai pénz visszatért korábbi kiindulópontjára, a 253 forint körüli szintre. A nemzetközi piacokon minimális elmozdulást produkáló dollár jegyzése kora délelőtt 193,20–193,30 forint körül ingadozott, később 10-20 fillérrel lejjebb, majd ugyanennyivel feljebb mozgott. Geszti Pál, az ING Bank tradere jelezte, hogy az MNB kamatdöntése nem mozgatta meg a piacot. A befektetők arra számítottak, hogy a jegybankárok 8 százalékon hagyják az irányadó kamatszintet, s a monetáris tanács nem is okozott nekik csalódást.
Az állampapírok másodlagos piacán történtek is arra utaltak, hogy az előrejelzéseknek megfelelően határozott az MNB, vagyis jelentősebb elmozdulás nem volt. A hozamok mindazonáltal vegyesen mozogtak: volt példa minimális csökkenésre, 1–4 bázispontos emelkedésre és egyes határidőknél stagnálásra is.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet