BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP adott erőt az indexnek

2006. december 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a lendületes kezdés után tegnap többször is benézett pénteki záró értéke alá, ám a nap végén feljegyzett 22 943 pont már 0,4 százalékos többletet takart. A befektetői aktivitás meglehetősen alacsony volt, erről a 12 milliárd forintot alig meghaladó összforgalom tanúskodik. Az erősödés egyedül az OTP-nek volt köszönhető, a bankpapír ugyanis 3,6 milliárd forintos forgalomban több mint két százalékkal, 7650 forintra szárnyalt.
A többi vezető részvény viszont az ellentétes irányt választotta. Az ugyancsak 3,6 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol-részvények jegyzése 0,7 százalékkal, 21 650 forintig süllyedt, a Magyar Telekom 0,4 százalékot veszített értékéből, így 923 forinton kötött ki. A gyógyszercégek felemásan szerepeltek, a Richter 0,7 százalékos áreséssel kezdte a hetet, míg az Egis minimális – 50 forintos – többlettel, 25 750 forinton végzett.
A nap legjobbjai között említhető a Zwack, amely ötszázalékos többletet produkált, a Graphisoft bő háromszázalékos erősödést mutatott fel, a TVK 5385 forintos záróára pedig 2,6 százalékos drágulást jelent. A vesztesek táborából egyebek között az econet.hu emelhető ki négy százalékot meghaladó zuhanásával. A kisebb kapitalizációjú papírok összességében jól szerepeltek, a teljesítményüket tükröző BUMIX ugyanis az irányadó indexet lekörözve 0,5 százalék feletti emelkedéssel fejezte be a hétfőt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet