BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vették az OTP-t

2006. december 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csütörtöki több mint egyszázalékos esés után minimális süllyedéssel zárt pénteken a BUX. A budapesti börze irányadó mutatója a kereskedés végén 22 855 pontot ért, ami 0,1 százalékos visszaesést, tehát gyakorlatilag stagnálást jelent. A vezető részvények vegyesen szerepeltek. Az irányadó mutatóhoz hasonlóan a Mol-papírok kurzusa ötmilliárd feletti forgalomban lényegében nem változott, vagyis 21 800 forinton zárt. Az OTP részvényei bő hatmilliárd forint értékben cseréltek gazdát. A bankpapírok 7480 forinton fejezték be a pénteki napot, ezzel közel egyszázalékos, 64 forintos drágulást produkálva. A Magyar Telekom piacát ugyanakkor az eladók uralták, ennek az árfolyam szűk kétszázalékos süllyedése látta kárát. A gyógyszerszektor iránt is bizalmatlanok voltak az invesztorok. A Richter 0,3 százalékos veszteséggel becsúszott a 40 ezer forintos határ alá, az Egis 25 700 forinton, 1,1 százalékkal csütörtöki záróára alatt kötött ki. A nyertesek között az OTP mellett a Synergon kért helyet, közel egyszázalékos erősödését felmutatva. A legnagyobb veszteséget produkáló cégek között említhető az FHB és a Danubius, mindkét társaság részvénye több mint 2 százalékos értékvesztéssel zárta a hét utolsó kereskedési napját. A kis kapitalizációjú papírok teljesítményét jelző BUMIX az irányadó mutatónál jóval nagyobb mértékben, 0,7 százalékkal gyengült. A veszteség ellenére a 2373,63 pontos pénteki záróérték az egy hónappal korábbi szintnél 3, az egy évvel korábbinál pedig 34 százalékkal magasabb.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet