BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább gyengült a dollár

2006. december 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euróért csütörtök délután 256,50 forintot adtak a bankközi devizapiacon, péntek délelőtt viszont 255,50 forint volt a kurzus. A forint feltörekvő piaci társaival együtt izmosodott, a régiós erősödés a lengyel pénzügyminiszter-helyettes nyilatkozatával volt összefüggésben. Piotr Soroczynski ugyanis azt közölte: a zloty lendületesen erősödik februárig, és euróárfolyama a jelenlegi 3,81-es szintről 3,7-re csökken, majd némi gyengülés következik. A kormánytisztviselő szerint az erős gazdasági növekedés, a jelentős tőkebeáramlás és az EU-támogatások megindulása ad lendületet a lengyel nemzeti valutának, amely egyébként következményeképpen a dollárral szemben tízéves csúcson volt. Az erősödés délutánra kifulladt, irányt váltott a zloty, ennek eredményeként a forint is gyengülni kezdett. Pénteken négy óra előtt 255,90-260 forintnál járt a kurzus. A dollár nem tért magához, s szakértők szerint egyelőre nem körvonalazódnak egy esetleg korrekció jelei. Az amerikai fizetőeszköz euróhoz mért árfolyama 1,3280-ra változott a nemzetközi piacokon, így a bankközi devizapiacon 192,70 forintot adtak érte. Ahogyan csütörtökön, a múlt hét utolsó napján is vegyesen alakultak a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán. A 6 és a 12 hónapos egyaránt 2 bázisponttal csökkent, a többi – a stagnáló 3 éves kivételével – 1–4 bázispont közötti értékkel emelkedett.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet