Az utóbbi napokhoz hasonlóan csekély mozgások jellemezték a bankközi devizapiacot. Az euró 256,30 forinton kezdte tegnapi szereplését és nem is mozdult el onnan jelentős mértékben, ez az érték azonban körülbelül egy forinttal alacsonyabb az előző napinál. A viszonylag erős árfolyamra nehéz magyarázatot találni, lehet, hogy a kamatkülönbözet felülír minden egyéb árfolyam-alakító tényezőt, a régiós valuták mindenesetre szintén erősödtek. (Szerdán egyébként úgy tudni, profitrealizáló értékpapír-eladásokra került sor, ám ez sem gyengítette a hazai devizát.) A dollár továbbra is gyengélkedik, a nyitásban 194,40 forintot adtak érte. A nap folyamán az euró a 255,70 és 256,75, a dollár pedig a 193,80 és 194,60 forint közötti sávban mozgott, délután négy óra körül a közös devizát 256,30, a dollárt pedig 193,40 forinton jegyezték.
Az állampapírok másodlagos piacán a két legrövidebb és a leghosszabb, 15 éves futamidejű állampapír hozama 1–3 bázisponttal csökkent. Közben a 3, 5 és 10 éves kötvény benchmarkja sorrendben 1, 2, 3 bázisponttal nőtt, a 12 hónapos kincstárjegy esetében pedig nem volt változás. Az utóbbira egyébként tegnap aukciót rendeztek, átlagos érdeklődés közepette. Az Államadósság Kezelő Központ által felkínált 40 milliárd forintos mennyiségre ugyanis 70 milliárd forint értékben érkezett ajánlat. A jóváhagyott hozamok 7,96 és 8,05 százalék között szóródtak, az átlag 8,02 százalék lett.
