Nyugodt kereskedés jellemezte tegnap a forintpiacot. Az euró megingással kezdett: árfolyama 259,60/70 forintról indult, majd 260,20/30 forintig erősödött, később pedig visszament 259,50 forint körüli szintre – vázolta a piacnyitás utáni árfolyammozgásokat Kolba Miklós. Az ING szakértője elmondta: nyugodt volt a piac, trendszerű mozgással nem találkoztak a kereskedők. A meglehetősen alacsony forgalomban délután több dolláreladó jelent meg. E tranzakciók eredményeként az euró jegyzése 258,50 forintra változott, a dollár kurzusa pedig 197,10 forintra süllyedt. Akadtak követői a forintnak, a mérsékelt erősödést követve a régió devizái, köztük a zloty is izmosodott a hétfői nap során. Kolba szerint a forint a héten némiképp gyengülhet az euróval szemben, a múlt héten már beharangozott profitrealizálások miatt.
Az állampapírok felemásan szerepeltek a másodlagos piacon. A rövid oldalon a három hónapos papír hozama nem változott, a hat és tizenkét hónapos instrumentumé viszont 8 és 5 bázisponttal emelkedett. A hosszú oldal képviselői az egy bázispontos növekményt elérő 15 éves kötvénye kivételével enyhe lejtőn kezdték a hetet, hozamuk 1–3 bázisponttal ereszkedett.
