BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dollárgyengüléssel zárult a hét

2006. november 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komolyan gyengült a dollár pénteken. Az amerikai deviza jegyzése az euróval szemben tesztelte az 1,30-as szintet, majd át is vitte, délután már 1,31-nél járt a kurzus. Geszti Pál, az ING devizakereskedője közölte: az árfolyam kitört az 1,2480 és 1,2930 közötti sávból, amelyben május óta tartózkodott. A szakember szerint alapvetően technikai mozgás áll a dollárkurzus süllyedése mögött, de hozzátette, egyes hírek – mint például a rekordmagasságba emelkedő Ifo-index – is lökést adhattak az eurónak. A dollár gyengülése minipánikot okozott a feltörekvő piacokon, így a forint péntek reggel veszített értékéből az euróval szemben. A közös fizetőeszköz ennek eredményeként 259,50 forintra erősödött a 259–259,30 forintos csütörtöki szintekről. Később 260 forint fölé ment a kurzus, majd megnyugodtak a kedélyek, s valamennyi feltörekvő piaci deviza korrigált, így az euróárfolyam délutánra 259 forint alá került. A dollár forinthoz mért pozíciója romlott, a zöldhasú jegyzése 197 forint körül járt péntek délután.
Az állampapírok másodlagos piacán csekély mértékű emelkedés ment végbe a hosszú oldalon. A kincstárjegyek közül csak a leghosszabb, 12 hónapos futamidőben történt változás, 1 bázisponttal csökkent a hozam, ugyanakkor a kötvények esetében 4–6 bázisponttal híztak a referenciaértékek.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet