A szakértők által napokkal ezelőtt jósolt profitkivétek miatti forintgyengülés (NAPI Gazdaság november 21.) tegnap bekövetkezett, és várhatóan egy hétig, a pénzügyi év november 30-ai zárásáig folytatódni fog. Az euró tegnap 258,50 forint körüli szintről indult, 259,05 forintnál érte el tetőpontját, délután három körül pedig 258,60/80 forint körül látszott stabilizálódni – számolt be az eseményekről Kolba Miklós, az ING szakértője, aki hozzátette: minimális forgalom volt a piacon, részben azért, mert a tengerentúli befektetők ünnepnap miatt szabadságon voltak. A dollár egyébként továbbra is gyengélkedik, kurzusa 199,60 forint körül mozgott délután.
Tegnap tartották az öt- és tízéves államkötvények aukcióját. Az előbbi papírból meghirdetett 45 milliárd forint értékű mennyiségre több mint 87 milliárd forint értékben érkezett ajánlat, amit a kibocsátó el is fogadott, 7,28 százalékos átlaghozam mellett. A hosszabb kötvények iránt jóval alacsonyabb érdeklődés mutatkozott: a felkínált 40 milliárd forintnyi állampapírra csupán 50 milliárd forintos ajánlat érkezett, így az ÁKK 10 milliárddal csökkentette az elfogadott mennyiséget. Az átlaghozam 6,89 százalék volt, az értékek 6,85 és 6,94 százalék között szóródtak. A másodpiacon a stagnáló 3 hónapos kincstárjegyen kívül 2–7 bázisponttal nőttek a hozamok.
