Az euróért tegnap 257 forintot adtak a bankközi devizapiac nyitása után. Ezt követően enyhén erősödött a magyar fizetőeszköz, majd veszített értékéből: a leggyengébb eurókurzus 256,60 forintnál volt, délután pedig 257,30 forintot adtak a közös devizáért. A devizakereskedők nagyon alacsony forgalomról számoltak be, amiben szerepet játszhatott, hogy a tengerentúli befektetők már a mai hálaadás ünnepi szünnapra készülődtek. Hont András, a Hamilton Tőzsdeügynökség szakértője azt is elmondta, hogy a feltörekvő piacon érdekelt invesztorok a török jegybank holnapi kamatdöntésére koncentráltak. Hozzátette: a dollár gyengült az euróval szemben, és a lejtő meredekebbé vált a magyar idő szerint kora délután megjelent, vártnál gyengébb munkaerő-piaci adatok hatására. Így a zöldhasú euróhoz mért kurzusa rég nem látott, 1,29-es szint fölé szaladt, ebből adódóan a forinttal szembeni árfolyama 200 alá süllyedt.
A kedden masszívan süllyedő hozamok tegnap felemás irányba mozogtak. Az éven túli papírok, illetve a legrövidebb, három hónapos kincstárjegy benchmarkja csekély mértékben, 2–7 bázisponttal emelkedett. Ezzel szemben a rövid oldal másik két képviselője, a hat és tizenkét hónapos instrumentum 5, illetve 18 bázispontos eséssel zárta a szerdai napot.
