BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhantak a hozamok

2006. november 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eurókurzus 256,30 és 257,40 forint közötti sávban ingadozott a keddi kereskedésben, a dollár pedig elmozdult a 200 forint alatti szintről. Délután négy óra előtt az európai deviza az említett sáv aljához volt közel, a dollárért pedig 200,60 forintot adtak. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője szerint a jelenlegi erős forintot inkább a régióval kapcsolatos befektetői optimizmussal lehet magyarázni, nem pedig a magyar gazdaság fundamentumaival. Amikor euróvevők jelentek meg, akkor kicsit gyengült a forint, euróeladók megjelenése esetén pedig erősödött. Kolba megerősítette az egy nappal korábban mondottakat: közeledik a pénzügyi év vége, így a külföldiek várhatóan profitrealizálásba kezdenek, ami napokon belül gyengítheti a forint árfolyamát.
Jelentős érdeklődés jellemezte a három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióját. A 30 milliárd forint értékben meghirdetett állampapírokra 125 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, ám a kibocsátó nem emelte meg az elfogadott mennyiséget. Az aukció átlaghozama 7,98 százalék volt. A másodpiaci hozamok hétfőn korlátozottan reagáltak az MNB kamattartó döntésére, tegnap azonban már jól látszott a piaci vélemény. A referenciahozamok 5–24 bázisponttal süllyedtek.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet