A kereskedés első felében alig változott a BUX értéke, börze irányadó indexe a hétfői nyitás utáni rövid erősödést követően visszatért a negatív tartományba. Később, az MNB monetáris tanácsának kamatot változatlanul hagyó döntése után a piacra merészkedő vásárlók kétszer is pluszba húzták az indexet, amely azonban nem tudott megkapaszkodni a pozitív tartományban, végül 0,4 százalékos süllyedéssel zárt. A blue chipek közül csupán az olajpapír tudott értékelhető erősödést elérni. (A Mol esetében egyébként ma indul az állami kézben lévő 1,73 százalékos pakett értékesítése.) Az olajrészvény 2,8 milliárd forintos forgalomban fél százalékkal, 21 200 forintra erősödött a tegnapi kereskedésben. A Richter 30 forinttal drágult, ez mindössze 0,07 százalékos plusznak felel meg. Ezzel szemben a 7,5 milliárd forintos értékben gazdát cserélő OTP-papírok közel egy százalékot veszítettek értékükből, a Magyar Telekom ennél is rosszabbul szerepelt, kurzusa 2 százalékkal esett.
Hétfőn egy felfüggesztésre is sor került. A kárpótlási jegyek kereskedésének szüneteltetését a BÉT vezérigazgatója azzal indokolta, hogy a speciális értékpapírok felhasználhatók a Mol-tranzakció során. Az üzletelés lehetőségét egyébként 15 órakor visszaállították, és a kurzus a reggeli 1640 forintos kezdés után végül valamivel több mint egyszázalékos csökkenéssel, 1605 forinton zárt.
