Európában lefelé tartottak a tőzsdeindexek a pénteki kereskedésben. Londonban a csökkenő fémárak és a 17 hónapja nem látott szintre csökkenő olajár állt a pesszimizmus hátterében. A bányaipari társaságok, köztük a Rio Tinto veszített értékéből. Ugyanakkor a Corus acélipari vállalat árfolyama jelentősen emelkedett, miután egy brazil cég, a CSN 8,1 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatot tett a társaság részvényeire. A vesztesek táborát gyarapította a Vodafone is, kurzusa több mint egy százalékkal süllyedt. A frankfurti események közül a Volkswagen bő 5 százalékos zuhanását, illetve a brókeri ajánlások módosítását érdemes kiemelni. A Citigroup az Infineon chipgyártót felminősítette, ezzel emelkedő pályára téve az árfolyamot, míg a Commerzbank jelentősen gyengült a Morgan Stanleytől kapott rosszabb osztályzat bejelentése után.
A londoni Footsie végül több mint 1 százalékos eséssel hagyta maga mögött a múlt hetet, a frankfurti börze irányadó mutatója, a DAX pedig 0,5 százalékos mínuszt termelt. A tengerentúlon magyar idő szerint kora délután megjelenő makroadat, amely szerint hat éve nem tapasztalt mértékben, 15 százalékkal estek vissza az újlakás-építések, a profitkivétek határozták meg a kereskedést. Ennek ellenére a Dow Jones elsősorban a gyógyszeriparban érdekelt Pfizeral és a szinte mindennel foglalkozó General Electricnek köszönhetően 0,3 százalékos többlettel, ismét rekordszinten zárt. A technológiai cégek teljesítményét jelző Nasdaq 0,1 százalékos csökkenését az magyarázza, hogy az Intel, a Microsoft és a Cisco süllyedését nem tudta kompenzálni a Sun Microsystems és az Oracle remeklése. Mindazonáltal a hét egészét nézve bőven pluszban zárt mindhárom fontos amerikai mutató. A Dow Jones öt nap alatt 1,9 százalékos emelkedést produkált, az SP–500 másfél százalékkal lett erősebb, a Nasdaq többlete pedig bőven meghaladta a 2 százalékot. A dollár veszített értékéből, euróhoz mért kurzusa 1,2830-ra változott a korábbi, 1,28 körüli szintről.
