Tegnap folytatódott a kedden megindult forinterősödés a bankközi devizapiacon. Nyitáskor az előző napi záróértéken, 258,30 forinton jegyezték az eurót, majd délutánra 257,25/35 forintig süllyedt a közös deviza kurzusa. Kolba Miklós, az ING devizakereskedője szerint a következő technikai szint 257,10 forintnál van, ám ezt egyelőre nem tesztelték a befektetők, bár a közelében, 257,15 forintnál megfordult az euró. Ilyen erős forintkurzusra legutóbb 8 hónappal ezelőtt volt példa. A dollár jegyzése szintén esett, a kereskedés végén 201,40 forintnál járt.
Visszafogott érdeklődés kísérte az Államadósság Kezelő Központ tegnapi aukcióját. A kibocsátó 35 milliárd forint mennyiségű hat hónapos futamidejű kincstárjegyet kínált fel, a csomagra 67,3 milliárd forint értékben tettek ajánlatot az elsődleges forgalmazók, ami alig kétszeres lefedettséget jelent. A hozamok 8,07 és 8,21 százalék között szóródtak. A 8,17 százalékos átlag a keddi másodpiaci benchmarkot 2 bázisponttal haladta meg, míg a két héttel korábbi aukción kialakult hozamtól 12 bázisponttal maradt el. Tegnap a másodpiacon a legtöbb futamidőben estek a hozamok. Kivétel a 3 és 6 hónapos kincstárjegy volt: előbbi benchmarkja 3 bázisponttal nőtt, utóbbié stagnált. Ezzel párhuzamosan a többi papír referenciahozama 2–10 bázisponttal mérséklődött.
