BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent az olaj ára, drágultak a részvények

A tengerentúlon gyenge kezdés után magukra találtak a részvénypiacok, elsősorban az olajár csökkenésének köszönhetően.

2006. november 13. hétfő, 17:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tengerentúlon alapvetően kivárás jellemezte a hétfői kereskedést: a befektetők a héten publikálandó inflációs és kiskereskedelmi vállalati adatokra várnak. Miután az olaj ára váratlanul 58 dollár körülire csökkent, a részvényárfolyamok felfelé vették az irányt. A Citigroup felértékelte az informatikai szektort, ezt követően az Intel Corp. számottevően erősödött. A Merck & Co. árfolyama szintén jelentősen emelkedett, mert az amerikai mezőgazdasági minisztérium azt közölte, hogy több időre van szüksége a svájci Novartis cég új, cukorbetegség elleni gyógyszerének bevizsgálásához.
A hírre a Novartis papírja viszont lejtőre került. A harmadik negyedévben ismét veszteséges lett a Tyson Foods Inc. élelmiszer-ipari vállalat, a cég papírja jelentősen veszített értékéből. A memóriákat gyártó SanDisk Corp. árfolyama is zuhant, mert az USB leértékelte részvényét.
Európa vegyesen zárt, Londonban a bányaipari papírok vezették a lejtmenetet, Párizsban viszont az Alstom energiaipari és szállítási vállalat volt a nap nyertese. Frankfurtban a Deutsche Telekom kurzusa emelkedett számottevő mértékben, miután bejelentette az új vezérigazgatót, Rene Obermann személyében.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet