BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hét végére kissé gyengült a forint

2006. november 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napokhoz hasonlóan pénteken is nyugodt kereskedés folyt a bankközi devizapiacon, az euró most különösen szűk sávban maradt. Jegyzése nyitáskor 260,50 forintról indult, s e szint körül mozgott a délelőtt során, később 261,10 forintig erősödött, majd a délután folyamán visszacsúszott a 260,70 forintos szintre. Ez mintegy 70 fillérrel magasabb az egy nappal korábbinál. A dollárért a piacnyitást követően 202,50 forintot adtak, pár órával később 202,70 forintnál állt a jegyzés, vagyis nem volt komoly változás az árfolyamban. Devizakereskedők szerint minimális volt a forgalom mind a budapesti, mind a régiós devizapiacokon.
A másodlagos állampapírpiacon jellemzően mérsékelten csökkentek a hozamok. A hat hónapos kincstárjegynél nem történt változás, a három és tizenkét hónapos sorozatnál 3-3 bázispontos mérséklődés volt megfigyelhető. A kötvényeknél a legrövidebb, hároméves papír hozama 1 bázisponttal emelkedett, az öt- és tízéves hátralevő lejáratoké viszont 3-3 bázisponttal lejjebb ereszkedett. A leghosszabb futamidejű instrumentum, a 15 éves papír esetében 2 bázispontos süllyedést regisztrált az Államadósság-kezelő Központ.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet