Szépen teljesített tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, a blue chipek remekeltek, közülük is a Magyar Telekom és a Mol nyújtott igazán emlékezetes teljesítményt. A BUX már a kezdés után emelkedőre került, majd előnyét egyre növelve napi maximumán zárt, ami bő kétszázalékos többletnek felel meg a szerdai záróértékhez képest.
A nap legjobbja a több mint 44 milliárd forintos összforgalom közel felét produkáló Mol volt. Az olajpapír ugyanis 4,6 százalékos, szűk ezerforintos menetelést követően 21 755 forinton állapodott meg. Szintén jókora pluszt hozott össze a Magyar Telekom, a vártnál jobb számokat tartalmazó gyorsjelentését több mint háromszázalékos erősödéssel honorálták a befektetők, így 10 forintra megközelítette az 1000 forintos határt. A két említett papírnál szerényebb mértékű emelkedéssel végzett az OTP, árfolyama bő egyszázalékos többlet után 7660 forinton zárt.
A gyógyszergyártók ellentétes irányba mentek: a Richter közel egy százalékkal, 44 200 forintra drágult, miközben az elemzői várakozásoktól elmaradó eredményt közlő Egist büntették a piaci szereplők. A kisebbik gyógyszercég részvénye 25 605 forinton kötött ki, ami 3,7 százalékos mínuszt jelent az előző naphoz képest. A kisebb forgalmú papírok közül a Synergon volt csúcsformában, jegyzése 7 százalékot meghaladó mértékben emelkedett, ami 1095 forintos záróárat eredményezett.
