A délelőtt során izgatottnak tűnt a forint. A szerdai ünnepnapon a nemzetközi kereskedésben 259 alá kerülő eurókurzus tegnap lanyha forgalomban betekintett a 260 forint feletti sávba, majd ismét gyengülésnek indult. A mérsékelt forintgyengülés hátterében az állhatott, hogy a befektetők opciós szinteket próbáltak meg kiütni, illetve megvédeni. A forint ezt követő erősödésében szerepet játszott, hogy Auth Henrik, a jegybank alelnöke újabb kamatemelés szükségességéről beszélt. Ennek nyomán a 259,50 körüli szintről 259,25/35-re süllyedt az euró jegyzése. Szakértők szerint a 259-260 forintos szinteken komoly ellenállások vannak, így ennél gyengébb euróra nem volt kilátás. A délután során erőre kapott a közös deviza, három óra tájban már 260,70 forintnál járt a kurzus, ekkor a dollár jegyzése 204,22 forint körül mozgott.
Az állampapírok másodlagos piacán a rövid oldal képviselői közül a legrövidebb futamidejű instrumentum benchmarkja nem változott, a 6 hónapos papíré 2 bázisponttal nőtt, az éves kincstárjegyé pedig 3 bázisponttal süllyedt. A hosszú oldalon a 3 éves kötvénynél nem volt változás, a többieknél viszont 5–13 bázisponttal süllyedtek a referenciaértékek. Tegnap volt a 12 hónapos kincstárjegyek aukciója, amelyen a felkínált 40 milliárd forintos mennyiségre több mint 105 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot az elsődleges forgalmazók. Az átlaghozam 8,24 százalék lett, ami a két héttel ezelőtti aukció középértékétől 24 bázisponttal marad el.
