Európában a Royal Dutch Shell volt a nap egyik főszereplője. Bár az olajtársaság 34 százalékos profitcsökkenésről számolt be, kurzusa mégis feljebb került, mivel a visszaesés hátterében egyszeri tételek álltak. Ezek nélkül 7 milliárd dollárra rúgott a profit, ami jóval meghaladta az elemzői becsléseket. A Shell kurzusát emellett a növekvő olajár is kedvezően befolyásolta, csakúgy, mint a Totalét vagy a Statoilét. Jól szerepelt továbbá a gyorsjelentésével kellemes meglepetést okozó France Télécom és jelentősen drágult szektortársa, a Deutsche Telekom is. Ugyanakkor a londoni mutatót a gyógyszergyártók tartották nyomás alatt, az AstraZeneca és a GlaxoSmithKline árfolyama is jelentősen süllyedt a tegnapi kereskedésben. Amerikában is egy olajcég, konkrétan a napokban rekordokat döntögető Dow Jones mutató mozgását részben meghatározó Exxon volt a középpontban. A vállalat az elemzők által várt, részvényenként 1,58 dolláros profittal szemben 1,77 dolláros értékről számolt be. Ez pedig hirtelen drágulást eredményezett a részvény árfolyamában. A dollár a Fed kamattartó döntése és az ahhoz fűzött kommentár miatt gyengült az euróval szemben, lapzártánkkor 1,2670-nél járt az euróhoz mért kurzus.
