Rossz kezdés, még rosszabb folytatás, nagyjából így lehet jellemezni a BUX tegnapi teljesítményét. A BÉT irányadó indexe a nyitás után lejtőre került, s a nap során nem is tudott javítani. Bár a nap végére sikerült némi erőt gyűjtenie, ez is csak arra volt elég, hogy a 22 086 pontos napi mélypontról záráskor azért közel 150 ponttal magasabban álljon, ami még így is másfél százalékos visszaesést jelent az előző napi értékhez képest. A mínuszért leginkább az OTP volt a felelős. A bankpapír árfolyama több mint 3 százalékkal csökkent, és 7130 forinton fejezte be a napot. A Richter és a Magyar Telekom is lefelé húzta a mutatót, mindketten egy százalék feletti mínusszal járultak hozzá a BUX gyengüléséhez. Az említett részvényekkel szemben a Mol piacán nyoma sem volt a pesszimizmusnak. A társaság részvényeinek árfolyama az olajár emelkedése miatt feljebb került: az OTP-vel nagyjából megegyező, 8,4 milliárd forintos forgalomban 20 485 forintra, azaz mintegy egy százalékkal drágultak a papírok. A nap vesztese cím az Egisnek jutott az 5 százalékot meghaladó zuhanás miatt, de más kisebb forgalmú papírjaikat sem kímélték az eladók, ennek főként a Synergon és a Fotex részvényesei voltak a kárvallottjai.
