Nyugodt hangulatban valamelyest gyengült hétfőn a forint a bankközi devizapiacon. A piacnyitás előtt 264,70 forint körül járt az euró árfolyama, s a jelek szerint ez a befektetők számára jó euróvásárlási pozíciót jelentett, a nyitásban ugyanis 265 forintra ugrott a kurzus. Kora délután már e szint felett tanyázott ez euró, s később még erősebb lett, egészen 266,20 forintig szaladt a kurzus. Forintspecifikus hír nem jelent meg, így leginkább technikai mozgásokkal magyarázható a magyar deviza gyengélkedése. Devizakereskedők szerint ha nem jelenik meg jelentősebb árfolyam-befolyásoló adat, akkor a következő napokban 264,50 és 268,50 forintos sávban ugrálhat az eurókurzus. Az említett mozgások eredményeként késő délután a dollárért 212,50 forintot adtak a kereskedők, szemben a reggeli 212 forintos szinttel.
Az állampapírok másodlagos piacán jellemzően a negatív irányt preferálták a hozamok. A két rövidebb – 3 és 6 hónapos – kincstárjegy hozama nem változott, míg a 12 hónapos papírnál 5 bázispontos visszaesést jegyeztek fel. Ezzel párhuzamosan valamennyi éven túli hozam mérséklődött. A legnagyobb mértékű változást a 3 és 15 éves instrumentum produkálta, esetükben 6 bázisponttal süllyedt a hozam, a másik véglet a 2 bázispontos hozammérséklődést produkáló ötéves papír volt.
