A nap elején még úgy tűnt, többlettel ér a nap végére a BUX. A budapesti börze ugyanis a kereskedés első óráiban pozitív irányba haladt, ám később az eladók vették át a terepet. A késő délelőtti fordulót nem követte újabb irányváltás, így a piros tartományban végzett a mutató. Szám szerint: a tegnapi
22 562 pontos záróérték 0,7 százalékos gyengülést jelent péntekhez képest.
A vezető részvények között a Magyar Telekom jelentette a kivételt, a távközlési papír ugyanis 1,7 százalékos többlettel, 915 forinton zárta a hétfői napot, míg a többiek délnek tartottak. A 28,7 milliárd forintos összforgalomból 12 milliárdot magára vállaló Mol több mint 1 százalékkal, 20 285 forintig hanyatlott. Az OTP piacán közel 8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények, amelyekre 7398 forinton születtek az utolsó kötések, 0,6 százalékkal az előző kereskedési napon regisztrált zárószint alatt. A gyógyszerpapírok komolyabb áresést voltak kénytelen elszenvedni, amiben vélhetően szerepet játszott, hogy az UBS tegnap publikálta az érintett vállalatok szempontjából kedvezőtlen elemzését.
A Richter árfolyama bő 2 százalékos veszteséggel, 43 500 forinton állapodott meg, a szektortárs jegyzése pedig szűk 3 százalékkal, 27 240 forintig süllyedt. Szintén a vesztesek kötött említhető a Synergon és a Fotex, míg az FHB, a BorsodChem drágábban fejezte be a napot, mint pénteken.
