BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MTelekom-mérleg: talán novemberben

2006. október 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom Nyrt. felügyelőbizottsága – korábbi bejelentésének megfelelően – november 15-ére összehívta a társaság rendkívüli közgyűlését. A közgyűlés a 2005-ös auditált jelentések jóváhagyásáról és az osztalékról hivatott dönteni, valamint a könyvvizsgáló megbízatásáról és díjazásáról. Amint korábban megírtuk (Napi Gazdaság, 2006. október 3., 11. oldal), a felügyelőbizottság törvényi kötelezettségéből eredően hívta össze a közgyűlést, és korántsem biztos, hogy november közepére lesz auditált mérleg. Míg az igazgatóság csak az auditált számok birtokában hívhatta volna össze a közgyűlést, az fb ezt e nélkül is megteheti. Az osztalék tehát továbbra is attól függ, hogy november közepéig előrehalad-e annyira a vizsgálat, hogy a könyvvizsgáló megadhassa az auditot, ez pedig jelenleg kétesélyes.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet