Remek hangulat uralkodott tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. A börze vezető indexe erősödéssel kezdett majd fokozatosan lépkedett egyre feljebb, a kereskedést a 22 550 pontos napi csúcstól 32 ponttal elmaradva zárta a mutató, ami az előző naphoz képest szűk kétszázalékos többletnek felel meg. Az erősödést a Mol és az OTP piacán látott vevői nyomás táplálta. A 25,7 milliárd forintos összforgalom zömét adó részvények tekintélyes, 3 százalék feletti drágulással lélektani határokat léptek át. Az éves eredményt csekély mértékben befolyásoló oroszországi akvizíciót bejelentő Mol 20 ezer forint felett zárt, az OTP pedig 81 forinttal túlszárnyalta a 7000 forintos szintet. A Richter ehhez képest nagyon szerény teljesítményt nyújtott, árfolyama 0,2 százalékkal, 47 ezer forintig emelkedett. A Magyar Telekomot ugyanakkor nem találták vonzónak a befektetők: ennek 0,1 százalékos süllyedés és 885 forintos záróár lett az eredménye. A kisebbik gyógyszercég piacán kiegyenlített küzdelem folyt: ez azt jelenti, hogy a negyedmilliárd forintos értékben gazdát cserélő Egis-papírok 30 300 forinton végeztek, fillérre ugyanott, ahol hétfőn.
A Mol és az OTP mellett komoly érdeklődés mutatkozott a Graphisoft és a Novotrade papírjai iránt is, mindkét részvény bőven 3 százalékot meghaladó erősödéssel fejezte be a napot. Tegnap megállt a kárpótlási jegyek száguldása: az utóbbi két kereskedési napon több mint 30 százalékkal dráguló papírok kurzusa 56 millió forintos forgalomban 2,7 százalékkal csök-kent.
