Hullámzó teljesítményt nyújtott a BUX pénteken. A napközben jellemzően erősödő mutató a kereskedés utolsó részében ismét lefelé tartott, így zárásban 22 057 pontot mutatott a kijelző, ami csekély 0,3 százalékos többletnek felelt meg. A forgalom gyér volt, alig haladta meg a 11 milliárd forintot, ebből a Mol és az OTP együttesen 8,2 milliárddal részesedett. Egyébként az index komolyabb erősödésének az olajpapír szabott gátat, amely a vezető papírok között egyedüliként mínuszban végzett. Nem is kevéssel, a 19 750 forintos záróár ugyanis 2,5 százalékkal maradt el a csütörtöki szinttől. A többi blue chip piacán különböző vehemenciával jelentek meg a vásárlók. A Richter esetében 1,6 százalékkal, 45 945 forintra emelték meg a kurzust, az OTP árfolyamát viszont csak 1,3 százalékkal erősítették. A Magyar Telekom kevésbé volt vonzó számukra, a kereken 900 forintos záró árfolyam alig 0,6 százalékos többletet jelentett.
Szektortársánál kevésbé látványos teljesítményt nyújtott az Egis, de a közel 1 százalékos erősödés azért szép eredmény. A nyertesek közé sorolható az impozáns, tíz százalék feletti pluszt elérő Novotrade, illetve a 3 százalékos gyarapodást felmutató Fotex is. A másik oldal legjelentősebb képviselője a Synergon volt szűk 4 százalékos visszaeséssel, mögötte pedig a több mint másfél százalékos süllyedést bemutató FHB következett.
