BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán-pofon a forintnak

2006. október 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elemzők szerint Ben Bernanke Fed-elnök minapi beszéde arra utalt, hogy nem várható újabb kamatemelés a tengerentúlon. Ez erősítette a feltörekvő piaci devizákat, így az euró a csütörtöki piacnyitásra a 274 forint körüli szintre gyengült, a dollár jegyzése pedig 215,60 forintra süllyedt. Később az Európai Központi Bank – várakozásoknak megfelelő – 25 bázispontos kamatemelése nem okozott változást az árfolyamokban, Orbán Viktor beszéde viszont némileg gyengítette a forintot. Az euró 274,50-ről 275,20 forintig erősödött a kora délutáni sajtótájékoztató után. A hirtelen gyengülés után korrigált a hazai fizetőeszköz, délután négy óra előtt már ismét 275 forint alatt volt a jegyzés, ekkor a dollárért 216,90 forintot adtak a kereskedők.
A másodlagos állampapírpiacon a szerdai tempós emelkedés után nyugalom volt. A rövid oldalon csak a hat hónapos kincstárjegy hozama változott, 3 bázisponttal emelkedett, a hosszú oldal referenciahozamai pedig 1–3 bázisponttal csökkentek. A tizenkét hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a 40 milliárdos meghirdetett mennyiségre közel 94 milliárd forint értékben adtak be ajánlatot. A 8,84 százalékos átlaghozam 14 bázisponttal múlta felül a szerdai másodpiaci benchmarkot.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet