A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe nem túl jól szerepelt tegnap, igaz, a záráskor feljegyzett félszázalékos veszteségnél sokkal rosszabbul is állt napközben. Tíz óra után ugyanis másfél százalékos mínusznál tartott a BUX, amely egyébként végig a piros tartományban töltötte a napot, kora délután pedig ennél is nagyobb hullámvölgybe került a parlamenti bizalmi szavazás hírére.
A várva várt közgyűlés összehívásáról szóló felügyelőbizottsági döntést publikáló, 0,6 százalékkal 870 forintig erősödő Magyar Telekomon kívül valamennyi blue chip a lejtőt választotta. A 21,5 milliárd forintos forgalom közel felét adó Mol 0,6 százalékkal, 19 480 forintra ereszkedett. Hasonló mértékű veszteséget szenvedett el az OTP, így a 6,5 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapír 6739 forinton végzett. A gyógyszerszektort is az eladók dominálták: a Richter esetében a 0,2 százalékos visszaesés még nem mondható veszélyesnek, az Egis 1,8 százalékos esése inkább jelentős. Előbbi végül 44 300, utóbbi 29 450 forinton kötött ki. Jóval kiábrándítóbb volt a Synergon szereplése: a rendszerintegrátorért a záró szakaszban 1078 forintot adtak, 8,2 százalékkal kevesebbet, mint péntek délután. Nem úszta meg a Fotex sem, árfolyama 7 százalékkal süllyedt.
A nyertesek táborát a már említett távközlési papíron kívül a közel 2 százalékos többletet elérő TVK és a minimális pluszt produkáló Démász gyarapította. A peszszimista hangulatot az is jól mutatja, hogy az alacsony forgalmú papírok teljesítményét jelző BUMIX 2272 ponton fejezte be a napot, vagyis 1,8 százalékkal gyengült.
