Érdekes bejelentést tett a Magyar Telekom felügyelőbizottsága – közölte, hogy a társaság a későbbiekben össze fogja hívni a 2005-ös üzleti évet lezáró közgyűlést, amelyen az osztalékfizetés is napirenden lesz. Az összehívásra információink szerint az fb fog utasítást adni, aminek egyszerűen az az oka, hogy az igazgatóság a 2005-ös mérlegre vonatkozó könyvvizsgálói jóváhagyás hiányában már nem határozhat erről (az igazgatóságnak előzetesen jóvá kell hagynia az auditált mérleget). A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete korábban felszólította a társaságot a törvényes működés mielőbbi helyreállítására, az fb is erre hivatkozott a tegnapi tőzsdezárás előtt fél órával kiadott közleményében.
Valószínű, hogy november 15-ére már jóváhagyott mérlege lesz a Magyar Telekomnak, így viszont nem akkor kell majd egy hónappal későbbre meghirdetni a közgyűlést. Vagyis a társaság és a részvényesek is nyernek majd egy hónapot, pontosabban egy hónappal kevesebbet veszítenek. Mint arról tegnap beszámoltunk (NAPI Gazdaság, 2006. október 2., 7. oldal), a Magyar Telekom részvényesei szeretnék, ha a késedelem miatt 70 forintnál magasabb osztalékot fizetne a társaság, ám információink szerint az igazgatóság még nem döntött a kérdésről. A piac mindenesetre lelkesen fogadta a közgyűlés összehívásáról szóló bejelentést, az árfolyam percek alatt 850-ről 876 forintra ugrott fel, s a vezető részvények közül egyedüliként emelkedéssel zárt.
