BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fölfelé, de lassabban

2006. szeptember 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább tartott az emelkedés a BÉT parkettjén, de a nap végére alábbhagyott a lendület. A BUX délelőtt az összes vezető részvény piacán folytatódó vételi láznak köszönhetően egészen 22 358 pontig emelkedett, a decemberi határidős lejárat pedig 22 520 ponton tetőzött. A nap végére azonban már csak 218 pontos, vagyis egyszázalékos emelkedést mutatott az index, a decemberi határidő
22 295 ponton zárt. A részvénypiac forgalma az OTP 11 milliárd feletti és a Mol 9 milliárdot meghaladó részesedésének köszönhetően megközelítette a 26 milliárd forintot.
Az OTP repülőrajtot vett és 6950 forintig jutott, majd megjelentek az eladók, így százforintos visszaesés következett. Ebédidőben még egyszer nekirugaszkodott az árfolyam, ekkor érte el 6970 forintos napi maximumát, majd zárásra 6885-re ereszkedett vissza. A Mol újra 20 ezer forint fölé került, a legoptimistább pillanatokban 20 150 forintot is adtak érte. A nap végére viszont napi minimumára, 19 900 forintra esett. A gyógyszerpapírok is lendületesen indultak, a Richter
46 600, az Egis 31 200 forinton tetőzött, majd ezeknél is lecsorgás következett. A záróár a Richternél 1,8, az Egisnél 0,65 százalékkal magasabb a keddinél.
A Magyar Telekom követte a többieket, 888 forintos záróára csaknem egyszázalékos emelkedést jelent. Szépen teljesített az FHB, a bankpapír árfolyama két százalékkal nőtt, nem túl nagy forgalom közepette. Tovább közelít az ajánlati árhoz a Démász, tegnapi átlagára már 19 600 forint fölött volt.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet