BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növekszik a kicsik aránya a BUX-ban

2006. szeptember 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az október 2-ától érvényes új BUX-kosárban a szereplők nem, csak az arányok módosulnak. A kisebb résztvevők aránya kivétel nélkül nő, a 4 tíz százalék feletti nagy aránya pedig egy százalékponttal, 89,5-ről 88,5 százalékra mérséklődik. A legjobban a Richter jön ki a módosításból, súlya 17-ről 18,5 százalékra emelkedik, ezzel szemben az OTP aránya 31,2-ről 29,2 százalékra süllyed, igaz, még így is a bank szerepel a legnagyobb súllyal a BUX-ban. A Mol és a Magyar Telekom aránya enyhén csökken. A „kisebbek” közül összesen 4,5 százalékot tesz ki azok aránya, akikre vételi ajánlat van folyamatban, a BorsodChem és a Démász távozása érzékeny veszteség lesz majd. A legnagyobb növekedést a Fotex (142 százalék) és az Émász (76 százalék) könyvelhette el, de aligha valószínű, hogy ez nyomot hagy az árfolyamukon, mivel a legnagyobb alapok nem a BUX-ot, hanem az MSCI indexeket használják benchmarknak, illetve a BUX-ot általában nem száz százalékban szokták leképezni, hanem megelégszenek a 4–6 legnagyobb részvénnyel.
A Bumixban az egyetlen változás, hogy a Graphisoft helyét a Graphisoft SE vette át. A kosárban jelentősebben nőtt a Rába és az Émász, illetve csökkent a Fotex aránya.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet