BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutánra elfogytak a vevők

2006. szeptember 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Délelőtt még úgy tűnt, erősödéssel hagyja maga mögött a hét első kereskedési napját a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, ám délután eltűntek a vevők a parkettről. A kereskedés első felében 21 594 ponton tetőzött az index, majd lefelé indult el. Öröm volt az ürömben, hogy a lejtmenet nem vitte a piros tartományba a mutatót, amely végül – 16,7 milliárd forintos forgalomban – 21 362 ponton végzett. Ez mindössze 0,03 százalékos, 7 pontos erősödést, tehát gyakorlatilag stagnálást jelent a pénteki záróértékhez képest.
A vezető papírok vegyesen szerepeltek. A bulgáriai DZI Bankért folyó harcból való kiszállást bejelentő, összesen 6,4 milliárd forint értékben forgó OTP 0,4 százalékos többlettel, 6415 forinton kötött ki. A Mol mindössze 0,1 százalékos pluszt tudott elérni, így ma 19 450 forintról kezd. A Magyar Telekom piacán a vevők diktáltak, ennek több mint másfél százalékos süllyedés és 876 forintos záróár lett az eredménye. A Richternek sem volt jó napja, árfolyama 0,4 százalékkal, 44 200 forintra gyengült. Szektortársa viszont remekelt, az Egis piacán tolongó vevők közel egy „ezressel” – 3,4 százalékkal –, bőven 30 ezer forint fölé küldték a részvény árfolyamát.
A nap nyertese címet a Synergon érdemelte ki: 9,2 százalékos drágulás után 1130 forinton állapodott meg.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet