Megdet Rahimkulov 6200 forintos átlagáron vásárolta 5,2 százaléknyi OTP-részesedését, s csak az utolsó kétmillió darabért fizetett 6500–7200 forintos árat – derül ki az orosz állampolgárságú, de magát félig már magyarnak tartó üzletember HVG-nek és Figyelőnek adott interjúiból. Az OTP-re számos egyéb – magyar és külföldi – befektetési lehetőség alapos vizsgálata után esett a választása, mivel ez biztosítja 3–5 éves távlatban a legmagasabb hozamot, miközben kockázata csak 10 százalék körüli. Rahimkulov tisztán pénzügyi befektetőnek tartja magát és arra számít, hogy 2010–2011-re a bankpapírnak 10–12 ezer forint lesz az árfolyama. Szerinte egy piaci felvásárlás kilátástalan, csak a menedzsmenttel egyeztetve szerezheti meg valaki az OTP-t. A lehetséges kérő a legnagyobbak közül kerülhet ki, hiszen addigra a bank értéke elérheti a 15–18 milliárd eurót.
A bevásárlást az tette lehetővé, hogy jelentősebb pénzhez jutott az év elején, a döntés meghozatalában szerepet játszott az OTP oroszországi és ukrajnai terjeszkedése, amelyeket Rahimkulov nagyon nagy potenciállal bíró piacoknak ismer.
Ha az OTP megfelelő vezetőket talál, akkor az új keleti leányoktól várt növekedés még alulbecsültnek is bizonyulhat. A bank vezetésével tökéletesen elégedett, így nem gondol igazgatósági helyre, de ha felkérik, elfogadná – mondta. Egyébként is szívesen állna az OTP-menedzsment rendelkezésére tanácsokkal, de hozzátette, nem valószínű, hogy ezt igénybe veszik.
A következő egy évben senki se lepődjön meg, ha azt hallja, hogy Rahimkulov részesedése 8–10 százalékra emelkedik. A további vásárlásokat viszont csak olcsóbban, az egyik lap szerint 6700 alatt, a másik szerint 6100–6400 körül tudná elképzelni. Szerinte egyébként lesz még alkalom olcsón vásárolni, az árfolyam szerinte az idén reálisan 6400–6700 forint között lesz.
Bár korábban a Mollal hozták sokan kapcsolatba, az orosz multimilliárdos most nem tartja olyan jó befektetésnek az olajpapírt, egyrészt mert úgy gondolja, hogy az olaj ára 40–45 dollárig fog esni, másrészt az a véleménye, hogy a Mol nem fog tudni külföldön terjeszkedni.
