A világ legnagyobb fejlődő piaci alapkezelőjének vezetője, Mark Möbius szerint az elmúlt időszak visszaesése ellenére a nyersanyagok emelkedő trendje még érintetlen, bár komolyabb ingadozások itt is elképzelhetők. A Templeton Alapkezelő modelljeiben 6–12 hónapos távlatban 40 dollár körüli olajárral számol, de a legtöbb energetikai vállalat még ilyen szinten is elképesztően nyereséges – nyilatkozta a szakember a Bloombergnek.
Möbius egy hét eleji interjúban a fejlődő gazdaságok cégeit továbbra is optimális választásnak nevezte: az értékelések ezeken a területeken P/E és P/BV alapon is nagyon vonzók. Mindez a fejlődő piaci eszközök eladása ellen szól, ugyanakkor ezek 2003 óta nagyon jól teljesítettek, és egy ilyen sorozat után elkerülhetetlenek a korrekciók – figyelmeztetett. Emellett a világgazdasági növekedés lassulása – ha jelentősebb mértékű lesz – ezekre a piacokra is hatást gyakorol.
A jó teljesítményt ugyanakkor nem lehet csupán a nyersanyagárak szárnyalásával magyarázni. Möbius szerint ezekben az országokban nagyon erősen nőtt a fogyasztás, ami legalább olyan mértékben hozzájárult a magas gazdasági növekedéshez. A befektetési sztorik közül továbbra is érdekesnek tartja a kínai piacot, az új banki IPO-k nem túl magas áron kínálják a kínai gazdasági növekedésbe való befektetés lehetőségét, emellett Korea és Tajvan is kifejezetten olcsó. A török és a dél-afrikai részvények – elsősorban a lakossági fogyasztásra épülő vállalatok papírjai – is érdekesek, valamint Brazíliában szinte minden, hiszen ma szerinte Brazília a legolcsóbb részvénypiac a világon. Oroszországban pedig a politikai irányítást és a vállalati működést tekintve a helyzet folyamatosan javul, teljesen természetes, hogy az állam a stratégiai ágazatokban több kontrollt szeretne, ez – szerinte – a világ minden fejlődő országában így van.
