A Citigroup után (NAPI Gazdaság, 2006. szeptember 5., 9. oldal) a UBS is optimistábban ítéli meg az OTP kilátásait, és ennek megfelelően 7500-ról 8140 forintra emelte a bankpapírra vonatkozó célárát. A céláremelés hátterében az áll, hogy a befektetési ház elemzője 3, illetve 7 százalékkal javította 2006-os és 2007-es nettóeredmény-várakozását, miután átértékelte a fiskális megszorító csomag várható hatásairól alkotott korábbi véleményét, valamint számításba vette a nemrég lezajlott akvizíciókban rejlő lehetőségeket – írja a Concorde Call.
Az OTP jelenleg nagyon attraktív árazású: 2007-es várható eredménye 8,2-szeresén forog, és ez az érték a CEC és a bolgár DZI bank megszerzése esetén sem emelkedne 9 fölé. Az elemző szerint azonban nem kell újabb akvizíciótól „félni”.
A Credit Suisse (CS) kommentárjában örömét fejezte ki, hogy az OTP visszalép az osztrák Bawagért folytatott versenytől, és megerősítette 8300 forintos célárfolyamát, valamint felülsúlyozás-ajánlását. Az elemző szerint az OTP menedzsmentjének épp elég feladat lesz az eddig megszerzett külföldi bankok integrálása. A CS továbbra is szkeptikus a CEC megszerzését illetően, mivel arra a nagyobb pénzügyi erejű National Bank of Greece-nek van esélye. Az OTP árfolyamának lökést adhatna, ha nem vásárolná meg a román takarékpénztárt. Az elemző arra számít, hogy szeptember 20-a körül hirdet eredményt a román kormány.
Meglepheti ugyanakkor a piacot, hogy információink szerint a szeptember közepére várt döntés újabb egy hónappal csúszik. A CEC-privatizáció azért fontos, mert korábban több neves befektetési bank is azzal kalkulált, hogy a romániai akvizíciót csak részvénykibocsátással tudná finanszírozni az OTP. Az ezzel kapcsolatos várakozás július végén a mélybe küldte a bankpapír árfolyamát, ami rövid időre a 6000 forintos szint alá is benézett. Mint a PSZÁF által közzétett statisztikából kiderül, az ÁÉB játszhatott jelentős szerepet abban, hogy a részvény az intenzív külföldi eladói nyomás ellenére nem esett nagyobbat: a Megdet Rahimkulov érdekeltségébe tartozó pénzintézet június 23. és augusztus 11. között nettó 5 millió 300 ezer OTP-papírt vett, ami a forgalomban lévő részvények 2 százaléka. A nagy bevásárlás után szünetet tartott, de brókerpletykák szerint tegnap ismét megjelent a vételi oldalon.
