Ezt a hetet is jól kezdte az OTP részvénye, egyedül ennek köszönhető, hogy a Mol zuhanása ellenére csak 61 ponttal, 0,3 százalékkal csökkent a BUX. A kereskedés összességében hektikus volt: a mínusz 100–plusz 60 pontos sávban ingadozott az index, végül 21 866 ponton zárt. A forgalom átlag alatti volt, nem érte el a 16 milliárd forintot.
Az OTP megítélésének jót tett, hogy bejelentése szerint nem vesz részt az osztrák Bawagért folyó versenyben. A bankpapír a pénteki 6200-as szintről 6300 forint fölé tornászta magát és zárásig meg is tartotta másfél százalékos nyereségét. A Molra viszont nem volt jó hatással, hogy egyre nő a mostaninál lényegesen alacsonyabb olajárat prognosztizálók tábora: az olajpapír több mint két százalékkal, 20 505 forintra esett az OTP-hez hasonló, 6,3 milliárdos forgalom mellett.
A gyógyszerpapírok gyengélkedtek: a Richter 0,4 százalékot esett, az Egisből pedig mindössze 1800 darab cserélt gazdát, 30 820 forintra csökkenő árfolyamon. A Magyar Telekom árfolyama egy nap eleji megingást követően zárásra megközelítette a 890 forintos pénteki értéket.
Mintha kifogyott volna a lendület a Graphisoftból: a szoftverrészvény 1,3, a Park papírja pedig 2,1 százalékot csökkent, alacsony forgalom mellett. A blue chipek után a legnagyobb forgalmat azok a részvények generálták, amelyekre ajánlat van vagy várható ilyen: a Démász 389, a BorsodChem 245 millió forint értékben forgott. A közgyűlés előtt több mint 1 százalékkal, 942 forintig drágult a Synergon.
