BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Juttatásról dönt a BC-közgyűlés

2006. szeptember 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Október 13-án rendkívüli közgyűlést tart a BorsodChem, amelyen a 2004 őszén kibocsátott dolgozói részvények első felének bevonása lesz napirenden. A 2004. szeptemberi közgyűlés az azóta már átadott új MDI-gyár felépítésének és üzembe állításának ösztönzésére szavazott meg Kovács F. László akkori vezérigazgató és a menedzsment további ötven tagja részére összesen 1,28 milliárdos juttatást dolgozói részvény formájában. A premizálást 6 346 050 darab 202 forint névértékű dolgozói részvény kibocsátásával oldották meg, melyeket a jogosultak ingyen vehettek át, majd azokat a társaság részletesen szabályozott feltételrendszer alapján, névértéken veszi vissza. Az akkori határozat szerint a visszavásárlás két részletben, 2006-ban és 2007-ben esedékes. Az első részlet feltétele az volt, hogy az MDI-gyár sikeres próbaüzeme, nemzetközi számvitel szerinti aktiválása, kereskedelmi minőségű termék-előállítása 2006. április 30-ig megtörténjék, emellett az értékesítés és a piacbővítés megkezdődjön. A feltétel teljesült, így az októberi közgyűlés 3 173 025 dolgozói részvényt von majd be, s ennek megfelelően 640 951 050 forinttal leszállítja az alaptőkét. A dolgozói részvények második felének lehívása jövőre esedékes, a kritérium, hogy az új MDI-gyár legalább 82 százalékos kapacitáskihasználtsággal működjön két negyedéven át. Ha ez 2007. április 30-ig teljesül, a második részlet teljes összegére is jogosult lesz a felső menedzsment.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet