A bank- és a távközlési szektor az Erste kedvence a kelet-közép-európai régióban. Az Erste elemzői úgy gondolják, a helyi bankok tudják majd a legjobban kivenni részüket a gazdasági növekedésből, a távközlési társaságok pedig indokolatlan diszkonttal forognak nyugati társaikhoz képest. Az osztrák bank kedvence az OTP, amely nagyon olcsónak számít az elemzők szerint (a részvények célára 9900 forint). Ha gyógyszerről van szó, akkor pedig Egis és Zentiva, a Pliva és a Richter viszont már egy kicsit drágának tűnik.
Továbbra is melegen ajánlják a lengyel it-szektort, valamint az újonnan felfedezett Graphisoftot, amelynek papírja kockázatos befektetés, de akár 2000 forint fölé is mehet. (A tegnapi emelkedésben ez az értékelés játszhatott szerepet.) Bár az olajszektor most nem tartozik a favoritok közé, az osztrák OMV-t túladottnak tartják az elemzők, így vételt látnak indokoltnak, a Mol viszont igazán csak akkor lesz érdekes, ha lesz előrelépés az INA-nál.
