A hétfői jelentős erősödés után tegnap csekélyke pluszban végzett a BUX, pedig a kezdés bizakodásra adott okot, a mutató a rajt után nem sokkal átlépte a 23 ezer pontos szintet. Ezt követően lejtőre került az index, és kora délutánig folyamatosan veszített értékéből. Kettőkor azonban visszatértek a vásárlók a piacra, így a BUX – elsősorban az OTP-nek köszönhetően – 0,4 százalékos többlettel, hajszál híján 23 ezer ponton zárhatott.
A blue chipek felemás teljesítményt nyújtottak. A 22,4 milliárd forintos összforgalom felét adó OTP folyamatos erősödést mutatott, a 6561 forintos végeredmény az egy nappal korábban közel 3 százalékos erősödéssel elért záróértéket 1,8 százalékkal haladja meg. Vele párhuzamosan a Magyar Telekom 0,7 százalékkal hízott, így kereken 900 forintról startol a mai napon. A hétfői nap sztárja, a Richter 0,6 százalékkal korrigált, azaz 49 300 forinton zárt. Ugyancsak dél felé haladt az olajpapír, amelynek árfolyama a kereskedés végén 22 420 forint volt, vagyis 0,4 százalékkal kevesebbet ért, mint 24 órával korábban. Az Egis szektortársához hasonlóan veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, az 50 forinttal 32 ezer forint alatt maradó záróérték 0,6 százalékos mínusznak felel meg.
Jól szerepeltek a Graphisoft-papírok, a „sima” részvény több mint 1, az egy héttel ezelőtt tőzsdére lépő „parkrészvény” pedig bő 2 százalékos többletet hozott össze a nap végére. A Fotex közel 2,5 százalékos eséssel hagyta maga mögött a keddi kereskedést.
