A pénteki lagymatag nap után gyenge közepesnek mondható, 16,4 milliárd forintos fogalomban imponáló teljesítményt mutatott be hétfőn a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A BUX reggel még nem igazán találta az irányt, ám késő délelőttre már megjöttek a vevők, ezzel erőteljes hegymenet kezdődött, amelynek 22 913 pontnál lett vége. Ez két és fél százalékkal magasabb az előző kereskedési nap végeredményéhez képest.
A gyógyszerpapírok óriási keresletnek örvendtek: a Richter ennek köszönhetően 5 százalékos erősödéssel, 400 forintra megközelítette az ötvenezres álomhatárt, az Egis pedig 4 százalékkal hízott, így 32 150 forinton végzett. Tegnap végre meglódult és vaskos pluszt termelt az OTP is, az összforgalom szűk harmadát adó bankpapírok a zárásban 6442 forintért keltek el, ami 2,7 százalékos többletet jelent. A Magyar Telekomra sem lehetett panasz, hiszen az árfolyam szűk három százalékkal, 894 forintig menetelt. A Mol elmaradt a társaitól, árfolyama „mindössze” fél százalékkal, 22 500 forintra gyarapodott.
A kicsik között is akadtak pompás teljesítmények. Közülük a spekulánsok által ismét felkapott Fotexet kell mindenképpen kiemelni: piacán 804 millió forintos forgalom mellett bő 7 százalékos árfolyam-emelkedés ment végbe. Az optimista hangulatot jól mutatja, hogy szinte alig volt olyan részvény, amely veszített volna értékéből. Szám szerint hét papír gyengült, köztük például az IEB, a Pannonplast vagy az Állami Nyomda.
