BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárult az adatszoba a BorsodChemnél

2006. szeptember 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyári nagy leállás után a tervek szerint újraindult a termelés a BorsodChem üzemeiben – mondta a Napi Gazdaságnak Illéssy János pénzügyi igazgató. Nemcsak a karbantartást végezték el, hanem a leállást kihasználva most indult el a társaság újonnan elkészült membráncellás klórüzeme is. A kényszerű szünet miatt a BC harmadik negyedéves teljesítménye gyengébb lesz. Az összehasonlítást torzítja, hogy egy évvel ezelőtt nem állították le az üzemeket.
A társaság megvásárlása iránt érdeklődő Permira számára a cég lehetőséget biztosított az átvilágításra. Ez befejeződött, az adatszoba a közelmúltban bezárult. A Permiránál most vélhetően az adatok értékelése folyik, és a szükséges elemzések elvégzése után születhet döntés arról, hogy érdekli-e az alapot a BorsodChem. A cégnek októberig van opciója a két fő tulajdonos részvénypakettjére, ám Illéssy nem tartja valószínűnek, hogy addig elhúzódjon a döntés.
Többen úgy vélték, hogy a Permira megjelenése szakmai befektetők érdeklődését is felkeltheti a BorsodChem iránt. Kérdésünkre a pénzügyi igazgató elmondta: bár elvileg lett volna lehetőség az átvilágításra, más érdeklődő nem jelentkezett az igazgatóságnál.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet