BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalék után folytatódhat a vizsgálat

2006. szeptember 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nincs könnyű dolga mostanában a Magyar Telekom befektetőinek. Az osztalék már hónapok óta csúszik, a Moody’s hitelminősítő pedig figyelőlistára helyezte a társaság forint- és devizahiteleit, potenciális leminősítés kilátással. A lépést a 2005-ös auditált mérleg további csúszásával indokolta a hitelminősítő, ami a társaságnál folyó vizsgálattal áll összefüggésben.
A bizonytalanság ellenére nem kell likviditási problémától tartani, a vállalat stabil cash flow-val rendelkezik, és az anyavállalat pénzügyi ereje is megfelelő hátteret biztosít. Emellett az első féléves gyorsjelentés erős üzemi teljesítményt tükrözött, ami alapján nem lenne indokolt a minősítés rontása. A hír megjelenésének napján Straub Elek, a Magyar Telekom vezérigazgatója elmondta, lát rá esélyt, hogy még az idén sor kerülhet a 2005-ös éves jelentést elfogadó és az osztalékfizetésről döntő közgyűlésre. Erre azonban természetesen semmi garanciát nem tudnak vállalni, a montenegrói vizsgálatot ugyanis független szakértők végzik, tevékenységükre a Telekomnak semmiféle ráhatása nincs – mondta el a vezető egy intézményi befektetők számára rendezett konferencia előtt rendezett sajtóbeszélgetésen. A vizsgálat teljes lezárását azonban nem kell megvárni a közgyűlés összehívásával. Amint ugyanis az auditor rábólint a mérlegre, a részvényesi találkozó azonnal összehívható, függetlenül attól, hogy minden egyéb körülményt feltárt-e már a vizsgálat.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet