Nem folytatódott a héten már-már éledező optimizmus a BÉT pénteki kereskedési napján. Alacsony, 11 milliárdtól elmaradó forgalom mellett 90 pontos csökkenéssel zárt a BUX, igaz, ez napon belül jónak számított, hiszen a mélyponton 250 pontos mínuszt is mutatott.
A legkevésbé alacsony forgalmat az OTP részvényeivel bonyolították. A bankpapír árfolyama többször csúnya képet festett, ám 6200 forint alól képes volt 6286 forintra erősödni zárásig. A Mol nem mutatott ilyen nagy kilengéseket, 22 300 és 22 600 forint között ingadozott és minimális emelkedéssel zárt. Izgalmas volt a gyógyszerpapírok kereskedése: a hét sztárjaiból péntekre kifogyott a szufla, legalábbis a Richterből, amely csaknem két százalékkal, 46 100 forintig süllyedt. Az Egis is bizonytalankodott a nap folyamán, de végül óriási, kétmilliárd forint feletti forgalom mellett tartani tudta a 32 ezer forint feletti szintet. A Magyar Telekom maradt a 840 forintos szinten, a BorsodChem fél százalékkal, 2865 forintra erősödött.
Hatalmas drágulással 74 forintra érkezett a Humet, ennél jobban szinte csak a 9600 forintra ugró BIF szerepelt. Azért csak szinte, mert a tulajdonosi hírek hatására 12 százalékkal ugrott meg az Inter-Európa Bank papírja. Az áramszolgáltatók piacán mindenki a mai bejelentésre várt, így öszszességében stagnáltak az árfolyamok.
