Napközben viszonylag stabilan alakult a forint jegyzése, bár késő délután némi gyengülés következett be, ezt a piaci szereplők már az alacsony likviditásnak tudták be. Az eurót a kereskedés döntő részében jellemzően 275–275,50 forint között váltották, majd a hirtelen jött megbízások ehhez képest bő egy forinttal nyomták fel az árfolyamot. A dollár esetében 214,50–215 forint között mozgott a kurzus, és innen emelkedett 216 és fél forintig. Az elkövetkező két napban tartós és jelentősebb forintelmozdulásra nem számítanak a szakértők, ellenben a Monetáris Tanács hétfői ülésén ismét napirendre kerül a kamatdöntés. A piaci konszenzus szerint a jegybank várhatóan 25–50 bázispontot emel majd az alapkamaton.
A másodlagos állampapírpiacon éven belül kismértékben emelkedtek, míg a hosszabb lejáratokra 2–5 bázisponttal csökkentek a referenciahozamok. A 6 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek szerdai aukcióján 7,75 százalékos átlaghozam alakult ki, ami lényegesen magasabb a keddi másodpiaci értékeknél, amit a benchmark és az árverésre kerülő papírok futamideje közötti mintegy 2 hónapos különbség indokol. Egyébként a meghirdetett 40 milliárd forintnyi csomagra 88 milliárd forint vételi ajánlat érkezett.
A forintpiacon az overnight kamat 6,80/90 százalékra ugrott fel a keddi 6,00/10 százalékról, amit a piacon a likviditás átmeneti szűkülésével magyaráznak, és arra számítanak, hogy a következő napokban 6,50 százalék körül stabilizálódhat a kamatszint.
